INFORMACJA I POMOC PRAWNA

Przydatne informacje w zakresie spraw cudzoziemców można znaleźć na następujących portalach:

Weekly information and analytical monthly newspaper

http://en.migraciya.com.ua/

Opis: Ta strona internetowa daje możliwość zapoznania się z aktualnościami w zakresie polityki migracyjnej. Zapewnia cudzoziemcom dostęp do informacji zamieszczonych na stronach internetowych m. in. Państwowej Służby migracyjnej Ukrainy, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy oraz Regionalnych Służb Migracyjnych Ukrainy.

Ukrconsul

http://www.ukrconsul.org/ukr/visas.htm

Opis: Portal umożliwia cudzoziemcom oraz osobom bez obywatelstwa na zapoznanie się z regułami wjazdu oraz wyjazdu z terytorium Ukrainy, w szczególności w zakresie informacji wizowych.

Legal services Online

http://yurist-online.com/ukr/

Opis: Na tej stronie internetowej znajdują się niezbędne informacje prawne dla wszystkich, których interesuje ustawodawstwo ukraińskie. Strona składa się z czterech sekcji:

«Usługi dla obywateli» – w tej sekcji istnieje możliwość uzyskania konsultacji prawnych w obrębie różnych dziedzin prawa ukraińskiego oraz porad z zakresu wnoszenia powództw oraz składania oświadczeń.

«Usługi dla biznesu» – tu umieszczone zostały porady prawne i informacje przydatne dla małego i średniego biznesu.

«Usługi dla prawników» – ta sekcja zawiera dużą ilość informacji skierowanych zarówno do praktykujących prawników, jak i studentów zainteresowanych tematyką prawną.

«Różne» – w ostatniej sekcji zamieszczono inne praktyczne informacje, niekoniecznie jednak bezpośrednio związane z tematyką prawną.